هوکوبیت

NFT چیست؟

nft چیست؟

مقدمه

ان اف تی  ( NFT ) چیست؟ چطور می توان یک ان اف تی خرید؟ چه دلایلی وجود دارد که افراد بخواهند دست به همچین خریدی بزنند؟ چرا هنگامی که می توان با یک اسکرین شات ساده از این قطعه دیجیتالی آن را به دست آورد، بعضی ها برایش پول های کلانی خرج می کنند؟ برای یافتن پاسخ این سوالات تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

nft چیست؟

توکن غیرقابل تعویض

NFT، مخفف Non fungible token هست که به معنای توکن غیرقابل تعویض می باشد. برای درک بهتر این موضوع، به این مثال دقت کنید. فرض کنید شما یک اسکناس دلار دارید. این اسکناس دارای یک کد منحصر به فرد است و این ویژگی آن را از بقیه اسکناس های جهان متمایز می کند. حالا اگر آن کد، دارای اعداد باینری 0 و 1 باشد، خاص تر و متمایز تر است و تقاضا برای آن بالا تر می رود. همین شرایط برای سیم کارت ها نیز، صدق می کند. با توجه به توضیحات داده شده، می توان گفت ان اف تی، یک قطعۀ دیجیتالی است که ویژگی های منحصر به فردی دارد.

مزایا و معایب ان اف تی

بنیادی ترین کاربرد ان اف تی ها، اثبات مالکیت قطعۀ دیجیتالی مورد نظر است. البته یکی از معایب ان اف تی ها، تفاوتشان با هنر های فیزیکیست. به طور مثال اگر شما نقاشی در جهان واقعی خریداری کنید، می توانید آن را تغییر دهید و کاملا تحت اختیار شماست اما با خرید ان اف تی شما هیچ قدرتی بر روی آن ندارید. در کنار این عیب ها، مزایایی از جمله قابل برنامه نویسی و ضد تقلب و کلاه برداری بودن و راحتی انتقال آن را می توان مثال زد.

روی تاریک ان اف تی ها

روی تاریک ان اف تی ها

خزانه داری ایالات متحده اخیرا در گزارشی از پولشویی و کلاهبرداری از طریق ان اف تی ها ابراز نگرانی کرده و این موضوع باعث تردید و هراس صاحبان این قطعات دیجیتالی شده زیرا هر روز احتمال وضع قوانین و محدودیت از طرف تعدیل کنندگان بیشتر می شود و این موضوع می تواند جلوی صعود چشم گیر برخی از این NFT ها را بگیرد.

اضافه کردن نظر

ما را دنبال کنید

شما می توانید به راحتی با ما در تماس باشید ، ما نیز از پیدا کردن دوستان جدید بسیار خوشحال میشویم.