هوکوبیت

متاورس چیست؟

نسل جدید اینترنت

تجربه ای که ما تا کنون از  اینترنت داشته ایم دو بعدی بوده است. به این معنی که شما آن را روی یک صفحه وب مشاهده و در آن پیمایش می کنید در حالی متاورس امکان تجربه دنیای سه بعدی را برایتان فراهم خواهد کرد. این بار شما از طریق هدست یا عینک در این دنیای سه بعدی راه خواهید رفت. در این مطلب سعی بر آنست که پاسخ این پرسش مهم که متاورس چیست را به شما ارائه نماییم.

متاورس چیست

مفهوم متاورس

متاورس (Metaverse) یک فضا و مفهوم دائمی، آنلاین و سه بعدی از جهان است که چندین فضای مجازی را در هم آمیخته و جهان مجازی جدیدی خلق می‌کند. می‌توان این فضای پیچیده و عظیم را به‌عنوان ظهور یک اینترنت جدید درنظر گرفت. این فضا به کاربرانش این امکان را میدهد که  در آن کار کنند، با یکدیگر ملاقات داشته باشند، تفریح کنند و به‌طور کلی در این فضای سه بعدی با هم در تعامل باشند.

فناوری های استفاده شده در متاورس:

متاورس از فناوری‌های گوناگونی ازقبیل بلاک‌چین، واقعیت افزوده (AR)، واقعیت مجازی (VR)، بازسازی‌های سه‌بعدی، هوش مصنوعی (AI) و اینترنت اشیا (IoT) استفاده می‌کنند.

فناوری های استفاده شده در متاورس

واقعیت مجازی (VR):

VR یک تجربه همه جانبه است که در آن فرد هدستی را بر صورت می گذارد و دنیای دیجیتال را می بیند و می تواند در آن کار کند. VR در حال حاضر به جای عینک از هدست کامل استفاده می کند و کاربر را در دنیای مجازی 360 درجه غوطه ور می کند که می تواند در آن حرکت کند – البته تا زمانی که به دیوارهای فیزیکی برخورد نکند.

واقعیت افزوده (AR):

AR  در واقع برای نمایش از عناصر بصری استفاده میکند مانند عینک ها ی شرکت گوگل (Google Glass ).

بلاک‌چین و رمز ارزها

رمز ارزها کاربران امکان انتقال ارزش را درحین فعالیت در بسترهای سه‌بعدی دنیای دیجیتال خواهند داد. برای مثال از رمز ارزها می‌توان برای خرید زمین مجازی در دیسنترالند بهره برد. کاربران با استفاده از توکن بومی آن قادر به‌ خرید زمین‌هایی درقالب توکن‌های غیرقابل‌تعویض (NFT) خواهند بود.

هوش مصنوعی

هوش مصنوعی حجم بالایی از داده‌ها را با سرعت سرسام‌آوری پردازش میکند. الگوریتم‌های این فناوری با بهره‌مندی از روش‌های یادگیری ماشینی قادرند تا از الگوهای تکرارشونده یاد گرفته و با استناد بر داده‌های تاریخی، خروجی‌ها و پیش‌بینی‌های منحصربه‌فردی ارائه دهند.

هوش مصنوعی

بازسازی سه‌بعدی

از چالش‌های بزرگ هر جهان متاورسی، شبیه‌سازی هرچه بیشتر یک محیط دیجیتالی براساس دنیای واقعی ما است. این جایی است که بازسازی سه‌بعدی بسیار مفید واقع شده و مناظر بسیار واقع‌گرایانه و طبیعی خلق می‌نماید.

اینترنت اشیا

از اینترنت اشیا برای جمع‌آوری داده‌ها از دنیای فیزیکی و انتقال آن‌ها به دنیای متاورس استفاده می‌شود تا دقت تصویرسازی‌های دیجیتال را به واقعیت نزدیک‌تر نماید.

اضافه کردن نظر

ما را دنبال کنید

شما می توانید به راحتی با ما در تماس باشید ، ما نیز از پیدا کردن دوستان جدید بسیار خوشحال میشویم.