هوکوبیت

ترید یا معامله چیست و تریدر کیست؟

ترید یا معامله چیست و تریدر کیست؟

معامله کردن تاریخچه‌ای به اندازه سرگذشت زندگی بشریت دارد. از همان ابتدا به شکل مبادله کالا به کالا این اتفاق صورت می‌گرفت. امروز این عمل با پیشرفت‌های بسیاری مواجه شده و به شکلی درآمده است که به سادگی و از طریق یک گوشی هوشمند می‌توان مبادلاتی در سطح جهانی را مدیریت نمود. با توجه به اینکه در عصر حاضر بازارهای متنوعی برای انجام این فعالیت‌ها وجود دارد، دامنه معاملات بسیار گسترده شده و از این رو اصطلاحات و توضیحات مربوط به آن نیز از تنوع بالایی برخوردار می‌باشد. برای اینکه بتوان به فردی موفق در این عرصه تبدیل شد، باید نسبت به تمامی جوانبش اطلاعات کافی را به دست آورد و با آگاهی وارد آن شد. به همین جهت دانستن اینکه تریدر کیست و اصلا خود ترید به چه معنا خواهد بود و یا معامله به شکل دقیق بر چه فعالیت‌هایی اطلاق می‌گردد، بسیار اهمیت پیدا می‌کند. آشنا شدن با این مفهوم‌ها برای افرادی که می‌خواهند در بازارهای مالی وارد شده و به فعالیت بپردازند، ضروری می‌باشد. در این مقاله سعی شده است که تمام زوایا در این رابطه بررسی گردد و همه نکات لازم مطرح شود. پس تا انتها با ما همراه باشید.

ترید یا معامله چیست و تریدر کیست؟
ترید یا معامله چیست و تریدر کیست؟

ترید یا معامله چیست؟

در اولین گام باید با این کلمات و مفهوم آن‌ها آشنا شویم. کلمه ترید در واقع یک واژه خارجی می‌باشد. معادل مناسب این کلمه در زبان ما را می‌توان همان مبادله یا معامله دانست. این مبادلات می‌تواند در بخش‌های مختلفی صورت گیرد و نمی‌توان آن را مختص به یک دسته از کالاها و دارایی‌های خاص دانست. زمانی که افراد اقدام به خرید و یا فروش هر گونه از این دارایی‌ها و کالاها می‌نمایند در واقع در حال انجام عمل ترید کردن هستند. ممکن است این سوال پیش بیاید که تریدر کیست؟ در ادامه به آن پاسخ داده خواهد شد. اما خاطر نشان کردن این نکته مهم است که با تغییراتی که امروز در سبک زندگی‌ها رخ داده، فعالیت‌های تجاری و اقتصادی نیز دستخوش دگرگونی‌هایی شده است. به طوری که بسیاری از اموال در این زمان مانند ارزهای دیجیتالی به صورت فیزیکی و قابل مشاهده نمی‌باشد. اما با انجام مبادلات در این بخش می‌توان در نهایت آن را به صورت بهای رایج تبدیل نمود. به طور کلی می‌توان ترید را در دو حالت پیگیری نمود: ترید دارایی‌های فیزیکی (طلا، نقره و سکه) و ترید دارایی‌های مجازی (سهام و ارزهای دیجیتالی).

ترید یا معامله چیست
ترید یا معامله چیست؟

تریدر کیست؟

زمانی که یک فرد به قصد کسب سود و به دست آوردن میزان دلخواه از درآمد، اقدام به انجام مبادلاتی در بازارهای می‌نماید؛ به این شخص لفظ تریدر اطلاق می‌گردد.

ممکن است چنین شخصی فعالیت خود را به صورت مستقل انجام داده و نتیجه کار اعم از سود و یا ضرر برای خود فرد باشد. در برخی موارد نیز وجود دارد که معامله‌گر در قالب نماینده از سوی یک فرد یا یک مجموعه اقدامات لازم برای خرید فروش را پیگیری می‌نماید. در هر کدام از حالات گفته شده پاسخ این پرسش که تریدر کیست؟ ثابت خواهد بود. دانستن حیطه دقیق کاری یک تریدر بسیار اهمیت دارد. چرا که برخی از افراد همواره معامله‌گران و سرمایه گذاران را در یک دسته دانسته و این دو حیطه کاری را با یکدیگر مخلوط می‌نمایند.

به طور معمول زمانی که یک فرد می‌خواهد دارایی خود را سرمایه گذاری کند، نگاهی بلند مدت به این کار داشته و در زمان‌های طولانی برنامه‌ریزی خود را صورت می‌دهد تا دارایی به میزان مورد نظر رشد نماید. اما یک تریدر با تحلیل‌های روزانه و لحظه‌ای که انجام می‌دهد، در بازه‌های زمانی بسیار کوتاه داد و ستد خود را به سرانجام می‌رساند. این فرد با بهره‌گیری از نوسان‌های آنی در بازارهایی چون ارزهای دیجیتال و استفاده به موقع از آن‌ها به سودهای خوبی دست پیدا می‌کند.

تریدر کیست
تریدر کیست؟

المان‌های مهم در انتخاب سبک ترید کردن

بعد از اینکه دانستید تریدر کیست باید به آشنایی با ویژگی‌های آن بپردازید. بسیاری از افراد این روزها با داغ شدن بازار معاملاتی ارزهای دیجیتالی علاقه فراوانی به ورود به این کار را دارند. اما باید دانست که این کار رابطه مستقیمی با نکات شخصیتی و روحیات هر فرد دارد. اگر شخصی که اصلا اهل ریسک نبوده، وارد این حیطه اقتصادی گردد ممکن است با مشکلات فراوانی مواجه شود. چرا که لازمه این کار داشتن قدر ریسک پذیری بالا بوده تا بتوان بهترین معاملات را صورت داد. ضمن اینکه ریسک ممکن است با ضرر همراه شده و فرد باید بتواند با این احتمال نیز کنار بیاید. نکته مهم دیگر در این بازارها میزان سرمایه خواهد بود. هر میزان دارایی که در این محیط وارد می‌کنید باید آن را از لیست اموال خود خارج نمایید. این گونه باعث می‌شود که به راحتی قدرت ریسک پذیری خود را بالا ببرید. ویژگی مهم بعدی در این معاملات، تجربه کاری می‌باشد. با هر بار ترید کردن، تجربه فرد در این زمینه بالا رفته و نسبت به راه و ورش فعالیت و مبادلات مسلط‌تر می‌گردد.

المان‌های مهم در انتخاب سبک ترید کردن
المان‌های مهم در انتخاب سبک ترید کردن

نکات مهمی که یک تریدر باید بداند

تا اینجا کاملا با اینکه تریدر کیست آَشنا شدید. در قدم بعدی باید بدانید نکات مهمی وجود دارند که یک معامله کننده باید نسبت به آن‌ها آگاهی کاملی داشته باشد. تا بتواند به یک داد و ستد پر سود در حیطه ارزهای دیجیتالی دست پیدا کند. اولین مورد این است که الگوی قیمتی این دارایی‌ها را درک کرده و بتواند آن‌ها را تحلیل نماید. با تسلط یافتن در این بخش به راحتی می‌توان تغییرات قیمتی را پیش‌بینی نمود. ضمن اینکه برای موفقیت بهتر در این بخش باید به میزان عرضه و تقاضا نیز همواره توجه کرد. نکته مهم دیگر توجه دائم و پیگیری همیشگی اخبار داخلی و خارجی در این قسمت می‌باشد چرا که اتفاقات در دنیای واقعی بر روی میزان معاملات در بخش ارزهای دیجیتالی به طور مستقیم تاثیر می‌گذارند.

افرادی که قصد ترید کردن را دارند باید نسبت به کسب آگاهی و تسلط در همه این بخش‌ها اقدام نموده تا بتوانند با کمترین احتمال ضرر، به بیشترین سودها دست پیدا نمایند. انجام دادن معاملات کوچک باعث می‌شود که تجربیات افراد در این زمینه بالا رود و خود را برای صورت دادن داد و ستدهای بزرگ با سرمایه اولیه بیشتر آماده نمایند.

نکات مهمی که یک تریدر باید بداند
نکات مهمی که یک تریدر باید بداند

اضافه کردن نظر

ما را دنبال کنید

شما می توانید به راحتی با ما در تماس باشید ، ما نیز از پیدا کردن دوستان جدید بسیار خوشحال میشویم.