coincoin

بیت کوین

Bitcoin (BTC)

0.05

$67,690

3,980,151,420 تومان

رنکینگ 1#
موجود در 8 واچ‌لیست

تبدیل قیمت بیت کوین

ماشین حساب ارز دیجیتال

BTC
IRT

در حال دریافت قیمت دلار، مجددا تلاش کنید

فهرست مطالب

معرفی بیت کوین

تاریخچه بیت‌کوین:

بیت‌کوین در سال ۲۰۰۹ توسط شخص یا گروهی تحت نام "ساتوشی ناکاموتو" معرفی شد. این ارز دیجیتال بر اساس ایده‌هایی درباره پول الکترونیکی بدون نیاز به واسطه مالی توسعه یافت و به زودی توجه جهانی را به خود جلب کرد.

تکنولوژی بلاکچین:

بیت‌کوین از تکنولوژی بلاکچین بهره می‌برد که یک دفتر رکورد جمع‌آوری شده از تراکنش‌ها را به صورت زنجیره‌ای نگه می‌دارد. هر بلوک در بلاکچین شامل اطلاعات تراکنش، هش یکتا و اطلاعات دیگر است. این ساختار برای اطمینان از امنیت و شفافیت بیشتر در تراکنش‌ها طراحی شده است.

استخراج بیت‌کوین (ماینینگ):

برای اضافه شدن بلوک‌های جدید به بلاکچین، ماینرها وظیفه حل مسائل ریاضی پیچیده را برعهده دارند. این فرآیند به نام ماینینگ شناخته می‌شود و به ماینرها امکان دریافت بیت‌کوین به عنوان پاداش می‌دهد. استخراج بیت‌کوین به ایجاد یک سیستم احتراقی و ایمن برای تأیید تراکنش‌ها منجر شده است.

خصوصیات بیت‌کوین:

یکی از خصوصیات بارز بیت‌کوین، محدودیت تأمین آن است. با تعداد کل محدود به ۲۱ میلیون واحد، این ارز دیجیتال به عنوان یک دارایی با ارزش و محدود شناخته می‌شود. این ویژگی تأثیر بسزایی بر ارزش بیت‌کوین داشته و آن را از نظر سرمایه‌گذاران جذاب‌تر می‌کند.

اقتصاد بیت‌کوین و تأثیرات آن:

بیت‌کوین به عنوان یک ارز دیجیتال با توجه به ویژگی‌های خود، امکان انجام تراکنش‌ها بدون نیاز به بانک‌ها و موسسات مالی سنتی را فراهم می‌کند. این ویژگی باعث شده تا بیت‌کوین به عنوان یک راه حل جدید در جهت ایجاد یک نظام مالی دیجیتال و بدون واسطه مورد توجه قرار گیرد.